استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد
لزوم ساماندهی پروژه های شهرستان الیگودرز که نیاز مبرم مردم هستند
مهندس اسلامی: پروژه هایی در شهرستان الیگودرز وجود دارد که نیاز مبرم مردم هستند و مراحل تکمیل آنها سالها طول کشیده است .

مهندس اسلامی: پروژه هایی در شهرستان الیگودرز وجود دارد که نیاز مبرم مردم هستند و مراحل تکمیل آنها سالها طول کشیده است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان مهندس اسلامی در جلسه بررسی وضعیت پروژه های حوزه راه و شهرسازی زیرساخت و راهداری شهرستان الیگودرز از ضرورت ساماندهی پروژه های نیمه تمام این شهرستان خبر داد .

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه گفت: در بازدیدی که از برخی پروژه های شهرستان الیگودرز به عمل آمد، مقرر شد برای تکمیل 9 کیلومتر جاده ورودی به سمت استان اصفهان با معرفی پیمانکار در اسرع وقت اقدامات اجرایی آن آغاز شود .

مهندس اسلامی پروژه تعریض محور شول آباد به خرم آباد و ارتقاء سطح سرویس این جاده را از دیگر پروژه های نیمه تمام عنوان کرد و افزود:  پروژه مذکور و راه های روستایی شهرستان با توجه به گستردگی و حجم بالای کار و از طرفی محدودیت اعتبار مقرر شد تا قبل از آغاز فصل سرما اقدامات زیرساختی آنها انجام شود .

وی در ادامه افزود: امکانات زیر ساختی مانند آب، برق و گاز راهدارخانه های جدید احداث شده شهرستان، توسط دستگاه های مربوط تامین شود تا این راهدارخانه ها در تمامی سال فعال باشد .

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برای شهرستان الیگودرز برنامه مشخص سه ساله ای با توافق استاندار لرستان در نظر گرفته شده است تا در این مدت بهسازی و ساماندهی راههای شهرستان انجام پذیرد .

مهندس اسلامی پیشرفت فیزیکی زیرسازی پروژه راه آهن الیگودرز را 60 درصد عنوان کرد و گفت: محل اجرای این پروژه معارض ملکی دارد که نیازمند تأمین اعتبار بوده و با توجه به قرار گرفتن طرح در مسیر شرقی _ غربی کشور اتمام آن بسیار مهم است که ضمن  توافق با دکتر خادمی، مقرر گردید سرفصلی مالی غیر از سرفصل مصوب مالی آن در نظر گرفته شود .

وی نوسانات بازار مسکن را متأثر از بازارهای موازی ارز و طلا دانست و راهکارهای دولت را در زمینه حل مشکل مسکن مردم اینگونه عنوان کرد: کارهای خوبی در زمینه رصد و شناسایی افراد فاقد مسکن در کشور انجام شده  و از یک میلیون و  600 هزار نفر ثبت نام صورت گرفته، حدود 800 هزار نفر واجد شرایط تشخیص داده شده اند که اقدامات در زمینه طرح و پی ریزی مسکن آن در حال شکل گیری است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان با ابراز امیدواری به حل مشکل مسکن مردم با اجرای طرح مذکور گفت: با توجه به شرایط کشور و شیوع بیماری کرونا در گام نخست افزایش دو ماه به مدت قرارداد اجاره مسکن و در ادامه تعیین سقف اجاره بها برای شهرهای کشور از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در این رابطه است .

تاریخ:
1399/04/11
تعداد بازدید:
90
منبع:
تعداد بازدید:
آدرس:خرم آباد- خیابان آیت الله طالقانی- میدان استانداری- استانداری لرستان کدپستی6813768514
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به استانداري لرستان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه