استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ مرداد
1399/04/08
احتمال بازگشت محدودیت ها به شهرهای در وضعیت قرمز

دکتر خادمی: با توجه به شرایط کنونی احتمال بازگشت محدودیت ها به شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند، وجود دارد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر خادمی از مصوبات جدید در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا خبر داد .

استاندار لرستان گفت: از مصوبات جلسه امروز موضوع احتمال بازگشت محدودیت ها بود که شهرهای در وضعیت قرمز کشور را شامل می شود .

دکتر خادمی بیان داشت: طبق مصوبه ستاد ملی، با پیشنهاد مسئولین شهرستانی و استانی شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند و با هماهنگی ستاد ملی مدیریت کرونا می توان به مدت یک هفته محدودیت های قبلی تعریف شده را اعمال کرد .

وی با تأکید بر لزوم توجه مردم به رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از مشکلات اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت ها، تصریح کرد: این محدودیت ها شامل تعطیلی بازار ها، کنترل رفت و آمد، تعطیلی ادارات و موضوعاتی از این دست می شود که در صورت رسیدن هر شهر به وضعیت قرمز، مجبور به اعمال آنها خواهیم بود ‌.

استاندار لرستان افزود:  موضوع مسکن از مهمترین دستور کارهای این روزهای دولت است که با جدیت در پی حل معضلات این حوزه هستیم .

سید موسی خادمی اظهار داشت: با تصمیم ستاد ملی، از امروز نظارت بر قیمت مسکن و اجاره املاک در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد در دو بخش بلند مدت و کوتاه مدت این مشکل برطرف شود .

دکتر خادمی خاطر نشان کرد: کاهش قیمت مسکن از طریق طرح اقدام ملی و واگذاری زمین ارزان قیمت به افراد فاقد مسکن و انبوه سازان به ویژه واگذاری اراضی بلا استفاده دولتی از روش های بلند مدت عنوان شد و در لرستان نیز در حال شناسایی این اراضی جهت واگذاری هستیم .

وی در ادامه افزود: در رابطه با روش کوتاه مدت حل مشکلات مسکن مقرر شد از امروز املاکی که قرار داد اجاره آنها به پایان رسیده است برای تمدید، محدودیت هایی وضع شود، بدین ترتیب که در تهران حداکثر تا سقف 25 درصد، کلان شهر ها تا 20 درصد و سایر شهرهای کشور تا 15 درصد افزایش اجاره بها نسبت به سال گذشته لحاظ شود .

استاندار لرستان در پایان گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی، قیمت اجاره مسکن برای لرستان تا سقف 15 درصد لحاظ می شود و در صورت بروز هر گونه تخلف با بنگاه های معاملات املاک و طرفین قرارداد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .

تعداد بازدید:
46
تعداد بازدید:
آدرس:خرم آباد- خیابان آیت الله طالقانی- میدان استانداری- استانداری لرستان کدپستی6813768514
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به استانداري لرستان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه