دفتر آموزش و پژوهش

 


خبر برگزیده
 
 

رهبر معظم انقلاب :

دستگاههای مدیریتی دولتی و اساتید باید روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ملی و همچنین امید به آینده را در مراکز پژوهشی و در میان جوانان پژوهشگر و نخبه ترویج کنند.

 
1392
 
 
 
------------ 
 
  جشنواره علم تا عمل
 


پایگاه های پژوهشیادارات و سازمانها

 
 
 
 

 


 
   
 

 
  
 
 
 

www.dap-lr.ir دفتر آموزش و پژوهش  -صفحه جشنواره ها و همایش ها 

 
 1 - سومین جشنواره نوآوری و شکوفایی منطقه ای زاگرس 1392 : درصفحه اول   تاریخ: 9/5/1392

جشنواره زاگرس
  
سومین جشنواره و نمایشگاه منطقه ای ‹‹نوآوری و شکوفایی زاگرس ›› برگزار شد.
 
 

نمایشگاه اختراعات غرب کشور

ایلام 26 لغایت 28 شهریورماه1392

استانهای غرب کشور : لرستان ، همدان، کرمانشاه ، کردستان و ایلام

گزارش اختتامیه سومین جشنواره منطقه ای نوآوری و شکوفایی زاگرس
گزارشات تصویری از جشنواره زاگرس 1392
----------------------------------------------------------
  
دبیرخانه استان لرستان: بنیاد نخبگان استان لرستان
تلفن : 3239892 نمابر 3239890
 
 

 2 - چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل - شهریور ماه 1392   تاریخ: 9/5/1392

جشنواره علم تا عمل

چهارمین جشنواره و نمایشگاه علم تا عمل در هفته دولت برگزار می گردد.

این جشنواره که توسط معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در شهریور ماه 1392 در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می گردد.

استان لرستان با حضور جوانان و نخبگان و شرکتهای دانش بنیان در این جشنواره شرکت خواهد داشت.

امسال دبیرخانه جشنواره علم تا عمل ، برعهده پارک علم و فناوری استان لرستان می باشد.

 
از دانشگاهها، مراکز تحقیقی، مخترعان و نوآوران و نخبگان علمی استان درخواست می شود برای معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی استان در جشنواره "علم تا عمل" و برای رقابت علمی در سطح استانی و کشوری تلاش کنند. 
بر اساس آئین نامه جشنواره فوق، صاحبان طرحها و ایده های کاربردی و تقاضا محور که در آستانه تجاری سازی قرار دارند، می توانند برای شرکت در جشنواره و رقابت علمی، با مراجعه به سامانه جشنواره به آدرس http://festival.isti.ir ثبت نام کنند و مهلت ثبت نام تا 5 شهریور تمدید شده است.

 
 
 
تلفن پارک علم و فناوری استان لرستان  :   3221978 و 3231955  - کد 0661
 
 

 3 - جشنواره نوآوری و شکوفایی منطقه ای زاگرس 1391 : درصفحه اول   تاریخ: 27/4/1391

جشنواره زاگرس
  
چهارمین جشنواره و نمایشگاه منطقه ای ‹‹نوآوری و شکوفایی زاگرس ››
 
 

توجه : مهلت ثبت نام مخترعین 15تیرماه تا 5 مردادماه می باشد

صفحه اصلی ثبت نام

استانهای غرب کشور : لرستان ، همدان، کرمانشاه ، کردستان و ایلام
دبیرخانه و محل برگزاری : بنیاد نخبگان استان کردستان

زمان : 1 الی 3 شهریور 1391
 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی سنندج 
----------------------------------------------------------  
دبیرخانه استان لرستان: بنیاد نخبگان استان لرستان
تلفن : 3239892 نمابر 3239890
 

 4 - سومین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل - شهریور ماه 1391   تاریخ: 18/4/1391

 
جشنواره علم تا عمل
سومین جشنواره و نمایشگاه علم تا عمل با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد
 
 
سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» با معرفی هزار و 420 طرح دانش بنیان 31 استان کشور، صبح امروز با حضور دکتر رحیمی، معاون اول رییس جمهور، دکتر سلطانخواه، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مهندس امیری نیا، رییس مرکز همکاری‌های فناوری ریاست‌جمهوری در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) گشایش یافت.

 به گزارش خبرنگار فناوری ایسنا، در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» 3 هزار و 124 طرح دانش بنیان ثبت‌نام کردند که پس از ارزیابی و داوری در نهایت یکهزار و 420 طرح انتخاب و در 31 غرفه استانی در نمایشگاه عرضه شده‌اند.

 ارج نهادن به مقام شامخ فناوران و نوآوران برتر از طریق شناسایی و معرفی دستاوردهای برتر فناورانه و در آستانه‌ی تجاری سازی در زمینه‌های مختلف، فراهم کردن زمینه‌های مناسب توسعه و تعمیق همکاری‌های علمی و فناوری بین مراکز علمی، صنعتی و فناوری کشور، ایجاد محیطی به منظور آشنایی و تفاهم میان عرضه کنندگان فناوری، نهادهای استفاده کننده از فناوری، سرمایه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان عرصه تجاری‌سازی، بررسی راهکارها و روش‌های جدید در راستای تسهیل فرآیند تجاری سازی دستاوردهای علمی و فناوری کشور و ارائه دستاوردهای حاصل از فرآیند تجاری سازی فناوری و نوآوری از جمله اهداف برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل است.

 به گزارش ایسنا در پایان این نمایشگاه، از میان طرح‌های شرکت کننده، 35 طرح برگزیده کشوری و 31 طرح برگزیده استانی، معرفی شده و مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می‌گیرند.

 شرکت‌های دانش بنیان مشمول حمایت‌های مادی و معنوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، واحدهای تحقیق و توسعه دولتی و خصوصی، برگزیدگان جشنواره‌های معتبر داخلی و بین‌المللی، ستادهای فناوری‌های راهبردی، کانون‌های هماهنگی و دانش و صنعت و دفاتر استانی بنیاد ملی نخبگان از جمله شرکت کنندگان در سومین جشنواره و نمایشگاه داخلی علم تا عمل هستند.

 همچنین کارگاه هایی با موضوعات برندسازی و نشان تجاری، مالکیت فکری و فرآیند ثبت اختراع، مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی، مدیریت بازاریابی،آشنایی با قوانین تامین اجتماعی و امور مالیاتی در شرکت های نوپا، درس هایی از تجارت، آشنایی با قراردادهای انتقال فناوری و شیوه و ملاحظات تنظیم قراردادها در طول برگزاری جشنواره و نمایشگاه برگزار خواهد شد.
 
 
 به گزارش ایسنا، سومین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» تا روز پنجشنبه شانزدهم شهریور ماه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران برپا خواهد بود. 
 
گزارش تصویری 1                      گزارش تصویری 2
 
 منتخب جشنواره
طرح منتخب استان لرستان در جشنواره علم تا عمل
 
طرح ابتکاری آقای اردشیر خورشیدوند با عنوان « احیاگر انژکتور» در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل به عنوان طرح برگزیده استانی انتخاب و معرفی گردید.
این دستگاه ، عیب یاب و شستشو دهنده انژکتور خودرو می باشد که نمونه داخلی ندارد و با ابتکار آقای اردشیر خورشیدوند و هزینه شخصی تهیه شده است.
 
بنر دستگاه       بروشور 1        بروشور2     
 
 
 
 
جشنواره علم تا عمل

سومین جشنواره و نمایشگاه علم تا عمل در هفته دولت برگزار می گردد.

این جشنواره که توسط معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در شهریور ماه 1391 در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار می گردد.

استان لرستان با حضور جوانان و نخبگان و شرکتهای دانش بنیان در این جشنواره شرکت خواهد داشت.

امسال دبیرخانه جشنواره علم تا عمل ، برعهده بنیاد نخبگان استان لرستان می باشد.

  
از دانشگاهها، مراکز تحقیقی، مخترعان و نوآوران و نخبگان علمی استان درخواست می شود برای معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی استان در جشنواره "علم تا عمل" و برای رقابت علمی در سطح استانی و کشوری تلاش کنند. 
بر اساس آئین نامه جشنواره فوق، صاحبان طرحها و ایده های کاربردی و تقاضا محور که در آستانه تجاری سازی قرار دارند، می توانند برای شرکت در جشنواره و رقابت علمی، با مراجعه به سامانه جشنواره به آدرس http://festival.isti.ir ثبت نام کنند و مهلت ثبت نام تا پایان تیرماه تعیین شده است.
 
 صفحه اصلی ثبت نام : سامانه جامع طرح های دانش بنیان  
 
 
 
 
تلفن دفتر نخبگان استان لرستان  : 3239892  نمابر : 3239890 -کد 0661
 

 5 - جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی ،فراورده های طبیعی و طب سنتی ایران   تاریخ: 21/3/1391

جشنواره گیاهان دارویی حضور شرکت های دانش بنیان استان لرستان
در جشنواره ملی و نمایشگاه ‹‹ گیاهان دارویی ،فراورده های طبیعی و طب سنتی ایران ››
 
 
 
  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از حضور 137 شرکت دانش‌بنیان و 70 مرکز علمی در نخستین جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی،فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران خبر داد.
 
 
 
21 لغایت 24 خرداد ماه 1391
تهران - مصلی امام خمینی(ره)
 
 
 
 
 
 
-------------------------------------------
 
در پایان نمایشگاه ،
شرکت خرمان به عنوان تعاونی برتر تولیدکننده گیاهان دارویی انتخاب شد:
 
 
 
 
 
 
 
 

 6 - جشنواره علم تا عمل- مصلای امام خمینی (ره) تهران   تاریخ: 14/6/1390


استان لرستان با 29 طرح نوآوری در جشنواره ملی علم تا عمل

 

دفتر آموزش و پژوهش استانداری لرستان امسال با 29 طرح نوآوری در جشنواره علم تا عمل که با همت  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد شرکت نمود.

نمایشگاه این جشنواره از 13 لغایت 17 شهریور ماه در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران برقرار شد.

در این جشنواره که 31 استان کشور  دستاوردهای مخترعین و مبتکرین خود را به نمایش گذاشتند مبتکرین استان لرستان  با 29 طرح  نوآوری و شکوفایی توانایی ها و استعدادهای خود را به معرض نمایش بازدید کنندگان گذاشتند.

 

این در حالی است که تقریبا به طور همزمان ، « جشنواره نوآوری و شکوفایی منطقه ای زاگرس » توسط بنیاد امور نخبگان کشور  با همکاری 5 استان منطقه (لرستان، کرمانشاه، همدان ، کردستان و ایلام) از 11 لغایت 13 شهریور در کرمانشاه برگزار گردید و جوانان استان لرستان با 17 طرح اختراعی و ابتکاری خود در این جشنواره نیز حضور چشمگیری داشتند .

دفتر آموزش و پژوهش استانداری لرستان به عنوان دبیرخانه استانی در برگزاری این جشنواره همکاری فعال داشته و  از همکاری  20 نفر از استادان دانشگاههای استان در داوری تخصصی 70 طرح شرکت کننده از سایر استانها استفاده نمود.
 
===================================================

سخنان دکتر احمدی نژاد در بازدید از جشنواره ملی و نمایشگاه ‹‹علم تا عمل ›› 
 
 
رئیس جمهور با اشاره به سهم حدود 1.18 درصدی کشورمان در تولید فناوری و علم در دنیا که برابر با سهم جمعیتی کشورمان در دنیاست، تاکید کرد: سهم ایران از تولید علم و فناوری در دنیا باید متناسب با سهم ایران در فرهنگ و تمدن جهانی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد صبح روز چهارشنبه 16/6/1390 پس از بازدید از دومین جشنواره و نمایشگاه "علم تا عمل" که در آن آخرین دستاوردهای تجاری سازی فناوری و محصولات دانش بنیان ارایه شده بود، به تاکید اکثریت مورخان و تحلیل گران تاریخ مبنی بر اینکه اگر ایران از فرهنگ و تمدن جهان گرفته شود چیز قابل ذکری باقی نمی ماند، اشاره کرد و گفت: در مسیر رسیدن به جایگاه شایسته علمی و متناسب با وزن فرهنگی و تمدنی کشورمان باید در عرصه تولید علم و فناوری در جهان تلاش کنیم اگر چه در ابتدای راه هستیم اما باید همه دست به دست هم دهیم تا با رفع موانع سرعت پیشرفت کشورمان را در این زمینه روز افزون کنیم.  

وی با بیان این که هر منطقه از ایران یک نمایشگاه عظیم میراث فرهنگی است، تصریح کرد: باید دست به دست هم دهیم و مسوولیت تاریخی خود را در راستای رسیدن به سهم شایسته ملت ایران در تولید علم و فناوری و تولید محصولات و کالاها انجام دهیم.
======================================================
 
 
 
 
======================================================  
 
نشست رسانه ای دومین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل- 13/6/90
 
 
 
 =======================================================
 دکتر سلطانخواه خبر داد: اعطای هدایای فناورانه به طرحهای برتر
 

یکشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۰
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از اعطای تسهیلات به طرحهای دانش بنیان خبر داد و گفت: با برگزاری دومین جشنواره علم تا عمل طرحهای برتر در راستای اعطای هدایای فناورانه شناسایی می شوند . ...

دکتر آقامیری با بیان این که در این دوره از جشنواره 2 هزار و 675 طرح از استانهای کشور به جشنواره‌ و نمایشگاه علم تا عمل ارسال شده است، اظهار داشت: با توجه به محدودیت پذیرش طرحها، کمیته های داوری استانی حدود هزار و 174 طرح را برای حضور در جشنواره و نمایشگاه انتخاب شدند که در 31 غرفه جداگانه عرضه می شود.
  ادامه مطلب ...
===============================================
 
جشنواره علم تاعمل
  جشنواره و نمایشگاه ‹‹علم تا عمل ›› بر گزار می شود
شهریور ماه 1390
 

 
 «همزمان با آغاز هفته دولت، جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل؛ فناوری و تجاری سازی در عرصه ملی» به مدت سه روز در تهران و توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. در فرآیند اجرایی این جشنواره و نمایشگاه بر گسترش و تعمیق مبانی همکاری و تعامل بین مراکز استانی به ویژه دفاتر نخبگان، پارک‌های علم و فناوری و کارگروه پژوهش، فناوری و نوآوری استان‌ها ، شرکت‌های دانش بنیان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید شده است. جهت اطلاع از فرآیند ورود و تأیید اطلاعات روی پیوند  www.isit.ir/nste، کلیک نمایید.
 
 


 
 

 

 7 - جشنواره زاگرس - نوآوری و شکوفایی   تاریخ: 14/6/1390

 
استان لرستان با 16 طرح نوآوری و شکوفایی در جشنواره منطقه ای زاگرس
 
 
 
خبرگزاری فارس: جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی زاگرس پایان یافت
 
خبرگزاری فارس: جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی زاگرس در کرمانشاه پایان یافت.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جشنواره نوآوری و شکوفایی زاگرس که با مشارکت استا‌ن‌های ایلام، کردستان، لرستان، همدان و کرمانشاه برگزار شد، در سومین روز خود با معرفی طرح‌های برتر‌ و اهدای جوایز به کار خود پایان داد.
معاون فرهنگی بنیاد نخبگان کشور در این مراسم گفت: آسمان علم ایران‌، ستارگان پرفروغ بسیاری دارد.
سید حسن حسینی اضافه کرد: امروز به نام روز تجلیل از ابوریحان بیرونی نامگذاری شده و نزد بسیاری از تمدن‌شناسان شرقی در غرب جایگاه ابوریحا‌ن بیرونی در حد نیوتون و گالیله است.
وی خاطرنشان کرد: این جشنواره‌، جشنواره موفقی بود و طرح‌های ارائه شده نشان می‌داد که صاحبانشان خوش فکر و خوش سلیقه هستند و به نیازهای روز کشور توجه کرده‌اند.
استاندار کرمانشاه نیز در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: جامعه‌ای که نخبه ندارد جامعه‌ای بیمار بوده و رو به زوال است.
این مسئول در ادامه افزود: جامعه باید ظرفیت پذیرش نخبگان را دارا باشد و با همدلی و همفکری از طرح‌های آنان بهره‌برداری کند.
در ادامه استاندار کرمانشاه متذکر شد: دستگاه‌های اجرایی همچون صنایع و معادن، بنیاد نخبگان، پارک فناوری و جهاد کشاورزی باید به نخبگان کمک کنند تا آنها بتوانند طرح‌های خود را روانه بازار کنند.
دادوش هاشمی با اشاره به اینکه امروز در جمع صمیمی بهترین‌ها هستم، اضافه کرد: در هر جلسه‌ای که نخبگان حاضر هستند باید از ایده‌‌های آنها استفاده کرد تا بستر لازم برای رشد نخبگان فراهم شود.
این مسئول اذعان داشت: ایرانی فکر و توان بالنده دارد.
استاندار کرمانشاه در پایان به نخبگان توصیه کرد که با حوصله پیگیر طرح‌هایشان باشند تا ایده‌هایشان عملیاتی شود.
لینک خبر  :  خبرگزاری فارس


جشنواره زاگرس
  سومین جشنواره و نمایشگاه منطقه ای ‹‹نوآوری و شکوفایی زاگرس ››
 11-13 شهریورماه 1390
 
توجه : مهلت ثبت نام مخترعین تا 7 مرداد تمدید گردیده است.
صفحه ثبت نام جشنواره

استانهای غرب کشور : لرستان ، همدان، کرمانشاه ، کردستان و ایلام
دبیرخانه و محل برگزاری : استان کرمانشاه

جهت اطلاعات بیشتر به صفحه جشنواره زاگرس
مراجعه نمایید.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     مشخصات دفتر                       www.dap-lr.ir 

      دفتر آموزش و پژوهش استانداری لرستان 

خرم آباد -میدان 22 بهمن-بلوار ولایت - بلوار مدیریت(حج)- ساختمان دفتر آموزش و پژوهش

تلفن عمومی :-2191106-0661
2191101-2208910-2208510

تلفن مستقیم دفتر 2191286

نمابر:3221011

ایمیل پژوهش

splr@chmail.ir                 pajuhesh.lr@gmail.com

2532

 

 

ارتباط و مکاتبات

ارتباط با مدیران    مکاتبات اکترونیکی

 

مناقصات و مزایدات

مناقصات و مزایدات

 

 

 

 

 

 نظرات خود ر ابرای ما ارسال نمایید

 

  

 ارتباط و مکاتبات

ارتباط با مدیران    مکاتبات اکترونیکی

مناقصات و مزایدات

مناقصات و مزایدات

 

 

 

 

 نظرات خود ر ابرای ما ارسال نمایید

 

  

 

 


ارتباط و مکاتبات

ارتباط با مدیران    مکاتبات اکترونیکی

مناقصات و مزایدات

مناقصات و مزایدات

 

 
 

 

 نظرات خود ر ابرای ما ارسال نمایید