استاندار لرستان گفت: هفته دفاع مقدس در تقویم ایران اسلامی و بر تارک آن می درخشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار چهارشنبه بیست و نهم شهریورماه در مراسم سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: جاودانه بودن هفته دفاع مقدس به دلیل دلاورمردی‌ها و رشادت رزمندگان با غیرت این سرزمین است که جانانه دفاع کردند.

  وی دفاع مقدس را یکی از ماندگارترین حماسه‌های ملت بصیر ایران دانست و افزود: دستاوردهای  دفاع مقدس ماندگارتر هستند.

استاندار تصریح کرد: جنگ‌، جدال و مجادله واژگان نامانوسی هستند اما جهد و دفاع شرایط متفاوتی دارند.

زیویار ادامه داد: اگر این جهاد و دفاع، مقدس شد و مقام قدسی پیدا کرد شرایط متفاوت‌تر خواهد شد.

 وی با بیان این که قداست حقیقی از آن خداست، گفت: قداست یعنی پاک بودن و مبرا بودن از هر عیب و نقص،  پاک و طاهر و مبرا بودن از عیب و نقص  به ذات حضرت حق تعالی بر می‌گردد.

استاندار افزود: کسانی که عملشان در معامله با خدا باشد از کمترین عیب و نقص برخوردار هستند و شهیدان دین خدا مقدس و مبرا از این عیب و نقص هستند.

زیویار عنوان کرد: جهد و جهاد در جنگ تحمیلی و جهاد تمام عیار که نظام سلطه با ابزار رژیم بعث علیه ما تدارک دید به این جهت مقدس است که رهبری آن با یک رهبر قدسی و رزم رزمندگان و جهاد جهادگران ما در همه لحظات در راه خدا انجام شد.

وی اظهار کرد: این دفاع، فصل متفاوتی از تاریخ ایران در سده های اخیر در جهاد با نظام سلطه بوده است.

 استاندار ابراز کرد: در دو قرن اخیر، نظام سلطه تمامیت سرزمین ما و هویت اهل بیتی ملت ایران را هدف قرار داده بود ولی عصاره جهد و جهاد و مقابله با دشمن در این ۸ سال خلاصه شده بود.

 این هشت سال قابل مقایسه با بسیاری از دوره‌ها نیست

استاندار لرستان اظهار کرد: کشور ما جنگ‌های بسیاری به خود دیده است  اما رشادت‌های رزمندگان ما درهشت سال دفاع مقدس در مقابله با تجاوزهای تمام عیارعلیه ما قابل مقایسه با هیچ دوره از تاریخ نیست.

 زیویار گفت: ملت ایران با هدایت و رهبری نایب امام زمان (عج) انواع راه‌ها را به روی خود گشود.

 وی با اشاره به دستاوردهای بسیاری که در دفاع مقدس به دست آمد، بیان کرد: دفاع آنچنان توسط رزمندگان در صحنه نبرد عمق پیدا کرد که این نبرد تنها در لب مرز خلاصه  نمی شود.

استاندار تصریح کرد: دفاع مقدس برای مردم ایران و انقلاب اسلامی تبدیل به مدرسه و دانشگاه درس در داخل و خارج کشور شد و شعاع آن در مرز باقی نماند.

زیویار افزود: دفاع مقدس در یک دوره ۸ ساله آنچنان سرمایه‌های انسانی را تحت تاثیر قرار داد که تبدیل به یک الگو و مدل شد.

 وی تأکید کرد: دفاع مقدس در صحنه جنگ با عقلانیت، تدبیر و کنش‌های ابتکاری در عملیات‌‌های مختلف تبدیل به سرفصل‌های مختلف درسی در دانشگا‌ه‌ها شد.

الگوی دفاع مقدس ۴ دهه بعد از انقلاب را تحت تأثیر قرار داده استb_300_0_16777215_00_images_8_photo_2023-09-21_01-36-45.jpg

استاندار در بخش دیگری از سخنانش گفت: صحنه هشت سال دفاع مقدس در مکان و زمان خلاصه نشد و ۴ دهه بعد از انقلاب را تحت تاثیر خود قرار داد.

زیویار عنوان کرد: پیروزی ملت ایران در جنگ تمام عیار سال گذشته دشمن در مقابل جمهوری اسلامی که دشمن از همه امکانات خود برای به زانو دراوردن انقلاب اسلامی فروگذار نکرد از دستاوردهای مقاومت و دفاع مقدس ۸ ساله است.

وی تصریح کرد: مردم ایران هویت و شناسنامه داشته و محب اهل بیت هستند.

استاندار ابراز کرد: مردم ایران راضی به تعرض و جنگ به هیچ کشوری مادامی که تهدیدی برای کشورشان نباشند ندارند ولی با هر تهدیدی مقابله خواهند کرد.

وی تأکید کرد: الگویی از مقاومت برای تربیت نسل و اثرگذاری برای اعصار بعدی ارائه شده و ایثار و فداکاری، اعتماد و اطمینان به نفس برای مقابله با هر مشکل و تهدیدی به یک الگو تبدیل شد.

دفاع مقدس توسط مردم تبدیل به مدل شد

استاندار لرستان تصریح کرد: دفاع مقدسی که ریشه در مبارزه دارد توسط مردم عزیز کشور تبدیل به مدل شد وتا کنون هر تهدیدی را  تبدیل به فرصت کرده است.

زیویار گفت: دفاع در سنگرها آنچنان عمق پیدا کرده که همه آحاد را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: ایثار و فداکاری برای دفع آن تهدید و خدمت به خلق خدا است.

استاندار عنوان کرد: این فرصت‌سازی‌ها توسط ملت ایران انجام شده است نه به صورت نظامی بلکه  به صورت فرهنگی در حال الگوسازی است.

استاندار لرستان اظهار کرد: رزمندگان فرهنگ مقاومت را از داخل سنگر و عملیات ها به پشت جبهه‌ها منتقل کرده و فراتر از صحنه جنگ آنها را نهادینه کردند.

فرهاد زیویار در پایان گفت: از سرچشمه‌ درس آموزی های خانواده ایثارگران و جهادگران نهضت مقاومت دفاع از حرم و حریم در سراسر کشورهای اسلامی متولد شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید