سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_IMG_20220113_163251_851.jpg

دکتر زیویار: نظام مقدس جمهوری اسلامی و تفکرات این انقلاب الگوی جدیدی برای ملت‌های آزاده ی دنیا به شمار می‌رود . 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان به ریاست دکتر زیویار استاندار لرستان، با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر اعضای شورا برگزار گردید . 

 

استاندار لرستان گفت: لرستان سرزمینی است که تاریخی کهن و قدمتی دیرینه دارد، خاستگاه مفرغ بوده و تمدن های بسیاری در این سرزمین شکل گرفته اند که محصول انسان‌های بزرگ و الگوساز این خاک هستند . 

 

دکتر زیویار اظهارداشت: رمز ماندگاری تمدن ها به واسطه نقش آفرینی انسان های بزرگ است که با گذشت و ایثار، از خود آثار ماندگار به جا گذاشته و ماندگاری و تداوم بشر حاصل این ایثار است . 

 

وی ادامه داد: ایثار و گذشت معانی و تعابیر مشخص و منحصر به خود دارند و آنان که از خود ایثار نشان می دهند با گذشتن از مادیات و دلبستگی های دنیوی و قرار گرفتن در مسیر کمال به فکر کمک به دیگر انسان ها هستند . 

 

نماینده عالی دولت در لرستان با اشاره به اینکه ایثار درجه ای از انسانیت است که موجب گذشت و فداکاری برای حفظ دیگران می شود، افزود: لرستان از استان هایی است که به واسطه دلاوری و رشادت مردمانش در تهدیداتی که به کشور وارد آمده ایثارگران بسیاری از خود به جا گذاشته و رمز ماندگاری مردمان این سرزمین در همین ایثارگری هاست .

 

دکتر زیویار تصریح کرد: تاریخ خطه لرستان از نقاط عطف بسیاری پر شده و انقلاب اسلامی یکی از بارزترین آنهاست که آمیخته با فرهنگ ایثار و شهادت مردمان این سرزمین است .

 

وی یادآورشد: انقلاب اسلامی تبیین جدیدی از فرهنگ ایثار و شهادت را در دنیا مطرح و ادبیات نوینی در وصف این فرهنگ ارزشمند ارائه داد که قابل مقایسه با دوران قبل از آن نیست و در نوع خود الگوی جدیدی برای سایر ملت های آزاده ی دنیا به شمار می رود . 

 

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: ایران در دنیا قطب تولید تسلیحات پیشرفته نظامی یا اقتصادی نیست اما مرکز مقاومت و ایثار و فرهنگ شهادت طلبی به شمار می رود زیرا نظام مقدس جمهوری اسلامی نظام ارزشهاست . 

 

فرهاد زیویار تاکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک ارزش والای انسانی نیاز به ترویج و تعمیق دارد و باید در نظر داشت که ایثار و شهادت را با معیارهای مادی نمی توان سنجید . 

 

وی افزود: لرستان ۶۳۰۰ شهید والامقام را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی نموده و اگرچه آنها اکنون در بین ما نیستند اما مکتبشان چراغ راه زندگی و راهبر خواهد ماند زیرا حقیقت خواهی و گذشت شاخصه اصلی مسلک شهیدان است .

 

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید